ST Tipi Sim İpliği Nedir? Kullanım Alanları Nelerdir ?
ST Tipi Sim İpliği Nedir?
Sim ipliklerin pek çok üründe kullanılmasının doğal sonucu olarak karşımıza oldukça gösterişli ürünler çıkabilmektedir. ST tipi sim ipliği ürünleri; sim iplik türleri arasında en çok tanınan iplikler arasında yer almaktadır. M tipi özelliğine sahip olan ipliğin üzerinin kaplanması/ bükülmesiyle elde edilen bu ürün; dayanım gücü yüksek bir ürün olarak karşımıza çıkmaktadır. Sık aralıklarla M tipi ipliğin kaplanmasıyla elde edilen bu iplik türü; zarif bir parlaklığa da sahiptir. ST sim ipliğinin ana malzemesi ise floş ya da polyester malzemesidir. Mukavemet derecesi oldukça yüksek olan bu ürünün, gün geçtikçe kullanım alanlarının arttığını söylemek de mümkün olmaktadır. Özellikle gösterişli ürünler tasarlamak isteyenler tarafından sıklıkla tercih edilen bu iplik türü; ürünlere estetik bir değer katmak noktasında da oldukça başarılıdır.
ST Tipi Sim İpliğinin Kullanım Alanları
Standart sim ipliklerinin kullanım alanlarının artıyor olmasının doğal sonucu olarak ST tipi sim ipliği ürünlerinin de kullanım alanının genişlediğini söylemek mümkün olmaktadır. Bu kapsamda aşağıda sıralanan alanlarda ST sim ipliğinin kullanıldığı bilinmektedir:
Triko ve nakış ipliği
Dekorasyon ürünleri
Kurdelalar
Çeşitli aksesuarlar
Özellikle pamuklu trikolar söz konusu olduğunda ST tipi sim ipliklerinin mükemmel bir performansı ortaya koyduklarını söylemek mümkün olmaktadır. Yine dekorasyon malzemelerine gösterişli bir değer katan bu tür ipliklerin, farklı aksesuarlarda da sıklıkla tercih edildikleri bilinmektedir.
Üretim Kalitesi Bakımından ST Tipi Sim İpliği
Son zamanlarda üretim teknolojilerinin gelişiyor olmasının doğal sonucu olarak sim ipliklerin üretim kalitelerinde de gözle görünür bir artışın yaşanıldığı bilinmektedir. Bu kapsamda ST tipi sim ipliği ürünlerinin de günümüz itibariyle yüksek kalite standartlarında üretilebildiği bilinmektedir. Bu durum ise doğal olarak bu tür ipliklere olan ilgiyi de arttırmaktadır. Günümüz itibariyle örgü, dokuma ve nakış sektöründe yer alan ürünlere baktığımızda ST tipi sim iplikleriyle sıklıkla karşılaşmak mümkün olmaktadır. Bununla birlikte elbette ki ev tekstili ürünlerinde de sim ipliklerine rastlamak mümkündür. Yine üretim kalitesiyle birlikte sim ipliklerinin fiyatlarının da uygun aralıklara çekilmiş olması; bu ürünlerin tercih edilmelerini mümkün kılmaktadır.

Built with ‌

Mobirise.com