Misina İpliklerin Günlük Yaşamdaki Önemi
Günlük yaşamda insanların çeşitli türden beklenti ve gereksinimlerini karşılamak hususunda birçok tarzda malzemeden ve üründen yararlanılmaktadır. Özellikle kumaş, giysi ya da buna benzer ürünlerin tasarımında belli başlı birtakım malzemelerin olmasına ihtiyaç vardır. Birçok farklı ürünün imalatı ve üretiminin yapılması aşamasında ipliklerin kullanımı endüstri ve iş geliştirme kapsamında oldukça önemli bir malzeme olarak karşımıza çıkmaktadır. İplikler en elverişli şekillerde kullanılarak toplumun gereksinimleri yönünde bir hareketle her türlü ihtiyaca yönelik, ürün üretimi aşamasında yer almaktadır. İpliklerin kendi arasında birbirinden oldukça farklı niteliklere sahip olması, ürün tasarımı konusunda da geniş bir bakış açısına sahip olmaya olanak tanımaktadır. Simli iplik modelleri yenilikçi ve değişik bir yapıya sahip iplik çeşitlerinden biridir.
Günümüzde bu iplikler kullanışlı bir yapıya sahip olmaları nedeniyle en çok beğenilen ve sevilen iplik modelleri arasında
yer almaktadır. Simli iplikler tasarım yapıları itibariyle bünyesinde bazı önemli özellikler taşımaktadırlar. Yüksek standartlara sahip olarak üretilen ve her açıdan kullanıma elverişli olan bu iplikler nakış konusunda bilinen en
kaliteli ürünler arasındadır. Bu simli ipliklerin öne çıkan özelliklerinden bir diğeri ise oldukça parlak olan renk yapılarıdır. Bu durum ise göze oldukça hoş gelen bir görünümün olmasını sağlamaktadır.
Dayanıklı, sağlam ve dirençli bir yapıya sahip olması da bu ipliklerin avantajlı tasarım özelliklerinden biridir. Bizler CVS Tekstil firması olarak en iyi kaliteye sahip simli ipliklerin imalatı ve satışı işlemlerini gerçekleştirmekteyiz. Ürünlerimiz oldukça iyi bir çeşitliliğe sahiptir. Bunlar arasında saf gümüş, parlak ya da yumuşak nitelikte birçok ürün çeşidimiz bulunmaktadır.
Simli İpliklerin Yapısı ve Özellikleri
Simli iplik modelleri gerek kalitesi, gerek  dayanıklılığı ve gerekse de hoş görünümüyle insanları oldukça cezp edici bir özelliğe sahiptir. Bu haliyle simli iplik modelleri moda ve tekstil sektöründe kullanımı oldukça yaygınlaşan ürünlerden biri haline gelmiştir. Bu ipliklerin üretimi aşamasında oldukça ince işçilikler kullanılarak en elverişli malzemeye ulaşılması hedeflenmiştir. Simli  ipliklerin yapısı içerisinde akrilik, pamuk, viskon ya da polyester gibi bazı hammaddeler de yer almaktadır. Bu iplikler tekstil alanındaki pek çok ürünle kolay bir etkileşim yakalamaktadır. Bu bakımdan birçok tekstil malzemesiyle yapılan çalışmalarda simli ipliklerden de fayda sağlanmaktadır. Vücut sağlığıyla uyumlu bir malzeme olması ve içerisindeki metalik elyafın anti bakteriyel bir özellik taşıması oldukça önemli hususlardan biridir.Simli iplikler kullanılarak tasarlanan çeşitli yapılardaki tekstil ürünleri, yıkama işlemleri neticesinde bile simli özelliklerden herhangi bir şey kaybetmezler. Simli ipliklerin gündelik yaşama ait ürünlerde de kullanım alanları oldukça geniştir. Bunlar arasında giysi tasarımları, halı, dokuma ya da ev tekstili ürünleri gibi daha pek çok seçenek yer almaktadır. 
Simli iplikler her ihtiyaca yönelik olarak farklı ipliklerle bir araya getirilip puntalanarak istenilen farklı görünümler elde edilebilmektedir. Bu iplikler sahip oldukları nitelikleri itibariyle kendi içlerinde de belli başlı bazı sınıflara ayrılmaktadırlar. Bu sınıflandırmalar, M tipi sim iplik, MX tipi sim, MH tipi sim ya da ST tipi sim gibi şekillerde olabilmektedir. Her bir ürün tipinin kullanım alanları da aynı şekilde birbirlerinden biraz ayrılmaktadır.

Created with Mobirise ‌

Website Designing Software